Přinášíme novinky v naší distribuci a také nový evangeizyční titul Ze stínu smrti do světla života, který vám, díky Boží milosti, nabízíme zdarma, pouze za poštovné. Lze jej také stáhnout elektronicky.
Svědectví věřících, stejně jako toto vyprávění o autorově cestě ke Kristu, jsou nadčasová, přesně umístěna do scénáře, který je jedinečný, a i když jsou naše zkušenosti různé, ve své podstatě jsou universálně platné. Mějme na paměti, že naše životní cesta začala ještě před založením světa.
„Tys to byl, kdo utvořil mé ledví, v životě mé matky jsi mě utkal.“ (Ž139,13)
S naším tělem se všichni bez rozdílu jednoho dne rozloučíme. Všichni… budeme na pravdě Boží stát před naším Stvořitelem – zde bude dovršena spravedlnost, po které většina lidí tolik touží. Díky Bohu, že spravedlnost a Boží milost jdou ruku v ruce. Kristus svou obětí naplnil požadavky Boží spravedlnosti místo nás a Boží milost nás nyní zahrnuje odpuštěním a dává věčný život.
Tuto pravdu pochopil autor až na sklonku svého bouřlivého života naplněného sebeláskou, láskou k penězům, podnikatelskými snahami a "neférovostí" života, která ho nakonec dohnala až ke snahám o sebevraždu. Z toho všeho ho nakonce Pán Ježíš vysvobodil a daroval mu věčný život.
Když lidé hovoří o významných postavách reformace, zpravidla neopomenou zmínit Luthera, Kalvína nebo Zwingliho. Ostatní reformátoři jsou těmito velikány často zastíněni, ačkoli i jejich role byla nepostradatelná. Jednou z takových osobností je i francouzský rodák VILÉM FAREL (1489-1565), který se významně zasloužil o šíření Božího slova ve Švýcarsku i mimo něj. V čem spočívala jedinečnost Farelovy služby? Jak svým životem přispěl k rozkvětu reformované církve? Co se od něj můžeme naučit? Nahlédněte do života křesťana, který stál v první linii boje za pravdu.
FRANTIŠEK ŠEBESTA (1844-1896) byl významný teolog, historik a kazatel evangelické církve helvetského vyznání. Po absolvování gymnázia v Českém Těšíně studoval teologii ve Vídni. Tamější univerzitní profesor ho doporučil jako vikáře sboru v nizozemském Elberfeldu, ale po několika letech se vrátil do své domoviny. Nejprve sloužil jako kazatel v Nikolčicích, poté také v Hustopečích.
Jan Rosacius Hořovský zahajoval modlitbou a kázáním sněm českých stavů 21. května 1618. O dva dny později proběhla známá defenestrace, která roztočila kolo událostí a vyústila v osudnou bitvu na Bílé hoře. Ke smutnému završení došlo 21. června 1621 na Staroměstském náměstí. Zde už Rosacius nekázal, ale dostalo se mu té výsady doprovodit více než polovinu ze sedmadvaceti odsouzených na popraviště. Rozhovory s nimi nechal pečlivě zapsat, takže zde máme popis posledních hodin českých pánů, rytířů a měšťanů, kteří byli z Boží milosti vyvoleni k mučednické smrti na Staroměstském náměstí. Rosacius těmto evangelickým mučedníkům posloužil útěchou, Božím slovem a modlitbou. Ačkoliv formální důvody jejich odsouzení byly politické, všichni popravení rozuměli tomu, že hlavním důvodem jejich odsouzení byla jejich víra. Nedlouho po staroměstské exekuci byl Rosacius spolu s ostatními pražskými duchovními podobojí vypovězen ze země. Odešel do Pirny v Sasku, kde roku 1632 poručil svou duši Pánu.